A grúziai Csakviban zajló Európa-bajnokság negyedik fordulójában Hoang Thanh Trang sötéttel játszva remizett az örmény Lilit Galojannal. A román Mihaela Sandu megnyerte negyedik partiját is az orosz olimpiai bajnoknő Olga Girja nagy hibájának köszönhetően. Négyen követik a román sakkozónőt félpontos hátránnyal, Hoang Thanh Trangnak 3 pontja van. Ötödik játszmájában világos lesz az azeri Ulvijja Fatalijevával szemben.

11231806_836743923040819_9011639402796113948_n

A kontinensviadalon Hoang Thanh Trang döntetlennel folytatta szereplését. Az örmény Lilit Galojan ellen holland védelmet játszott. Galojan láthatóan a döntetlen elérésére törekedett Európa-bajnoknőnkkel szemben, a sorozatos cserékkel egyszerűsödött a parti egyenlő esélyű végjátékra.

Mesternégyessel vezet a román Mihaela Sandu, az orosz olimpiai bajnoknő Olga Girja sokáig jobban állt, majd kiegyenlített küzdelmet láttunk. Girja erőszakoskodott, ellenfelének veszélyes szabadgyalogot engedélyezett, majd fatális királylépésével tisztet vesztett, a játszmát elbukta.

Visszalépett a versenytől a rajtlistát vezető grúz olimpiai bajnoknő, Nana Dzagnidze. A mesterhármassal kezdő orosz Alina Kaslinszkaja és a grúz Nino Bacsiasvili egymással remizett. Az élcsoportban sorban születtek a pontosztozkodások, a grúz Lela Zsavahisvili és az orosz Jekatyerina Kovalevszkaja győzött, négyes holtverseny a második helyen.

Az élcsoportban a 4. forduló eredményei:
Olga Girja (orosz, 2479, 3) – Mihaela Sandu (román, 2300, 3) 0 – 1
Alina Kaslinszkaja (orosz, 2423, 3) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2473, 3) döntetlen
Elina Danieljan (örmény, 2458, 2,5) – Bela Hotenasvili (grúz, 2527, 2,5) döntetlen
Nino Hurcidze (grúz, 2451, 2,5) – Alisza Galljamova (orosz, 2478, 2,5) döntetlen
Lilit Galojan (örmény, 2275, 2,5) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2472, 2,5) döntetlen
Lela Zsavahisvili (grúz, 2472, 2,5) – Salomeja Zaksaite (litván, 2203, 2,5) 1 – 0
Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2450, 2,5) – Monika Socko (lengyel, 2467, 2,5) 1 – 0
Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2512, 2) – Vlada Szviridova (orosz, 2087, 2,5) döntetlen
Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2474, 2) – Daria Csarocskina (orosz, 2391, 2) döntetlen